Warsztaty rozwojowe

Nasze czasy sprzyjają pogłębianiu świadomości siebie.

By nie zagubić się w kołowrotku „pilnych” spraw i materialnych potrzeb, warto sięgać do swojej mocy osobistej i wewnętrznego spokoju. I nie wystarczy czytanie książek…

Aby nastąpiły zmiany należy praktykować.

Można się tego nauczyć. My pokażemy Ci JAK TO ROBIĆ.

Czy czasem masz wrażenie, że trudno Ci złapać oddech? A może łapiesz się na tym, że są chwile gdy nie oddychasz wcale? Może masz „kamień na piersi” i uczucie duszenia, szczególnie w sytuacjach stresowych? A może dotyczą Ciebie zawroty głowy, uczucie skołowacenia, zobojętnienia i trudności z koncentracją? To wszystko i wiele innych wrażeń w ciele ściśle wiąże się z oddechem. Oddech towarzyszy nam zawsze lecz nie zawsze zwracamy na niego uwagę.

Jakoś to jest dopóki nie mamy z nim problemów. Gorzej, gdy daje o sobie znać w sposób opisany powyżej albo jesteśmy długo w poczuciu rezygnacji, smutku, depresji, mamy problemy w relacjach, w sypialni, z jakiegoś powodu nie cieszymy się życiem… zaczynamy chorować.

Oddech to ważne paliwo naszego życia. U podstawy nowej piramidy żywienia znajduje się sport, ruch – za czym idzie pogłębiony oddech. Jakość oddechu i to, w jaki sposób odżywiamy oddech, bezpośrednio przekłada się na wszystkie sfery naszego życia.

W Akademii Nauki prowadzimy:

  • regularne zajęcia grupowe – warsztaty uważności „Złap Oddech”, medytacje, jogę, TRE,
  • okazjonalne wydarzenia wprowadzające do pracy nad większą świadomością siebie – „Weekend z Ciałem”, ustawienia systemowe, warsztaty oddechowe i bodymind, Mapa Marzeń, Wyspa Kobiet, Czerwony Kwiat,
  • sesje indywidualne – coaching oddechem, wellness, hawajska metoda pracy z ciałem Kino Mana.

Katarzyna Wojtas-Michalska właścicielka Akademii Nauki w Ostrowcu, trener i coach oddechu cyklicznie spotyka się z dorosłymi na sesje oraz warsztaty „Złap Oddech”. Uczestnicy spotkań we wspierającej odprężenie atmosferze uczą się umiejętnie relaksować, koncentrować na tym z czym są emocjonalnie połączeni w danej chwili oraz poprzez oddech radzić sobie ze stresem czy rozpuszczać stare wzorce zachowań, które już ich nie wspierają.

„Złap Oddech” to cykl spotkań. 

Pierwszy stopień to łagodne wprowadzenie do świata uczuć, nauczenie się różnych technik oddechowych oraz poznanie wybranych narzędzi rozwoju samoświadomości. To co uświadomione, już nas nie ma. To my wtedy decydujemy, co z tym dalej zrobić. Przeciwnie, nieuświadomione wzorce, schematy, przekonania mają nas i nic na to nie możemy poradzić, dopóki ich sobie nie uświadomimy. Czytanie książek jest o wiele mniej skuteczne niż praca na żywo, poprzez doświadczanie i energię grupy.

Drugi stopień przeznaczony jest dla osób, które chcą głębiej wejść w temat pracy z emocjami, rozwoju osobistego i coachingu oddechem.

Coaching oddechem to skuteczna i coraz bardziej popularna metoda podnoszenia jakości życia człowieka. Bycie dynamicznym i odprężonym to pożądany stan w dzisiejszym rozpędzonym świecie.

Warto mieć na uwadze, że coaching tego rodzaju jest głęboką metodą transformacji osobistej, której efekty zależą w głównej mierze od zaangażowania i brania odpowiedzialności osobistej za swoje życie. To nie jest pigułka na problemy, to nie jest psychoterapia.

Katarzyna Wojtas – Michalska już od wielu lat zajmuje się rozwojem osobistym, którego elementy zawarte są nie tylko w sztandarowych programach Akademii Nauki, ale również w autorskich warsztatach dla osób dorosłych. Poza zajęciami grupowymi dostępne są również sesje indywidualne. Na nich właśnie można przeżyć głęboką transformację oraz nauczyć się, jak samodzielnie korzystać z tego narzędzia na użytek własny. 

Można powiedzieć, że są to spotkania z mocą osobistą każdego uczestnika.

Uczysz się na nich, jak kreować swoje życie i nie pozostawać bezbronnym wobec tego, co przynosi.

Wydarzenia można śledzić na FB fanpagu https://www.facebook.com/sesjeoddechowe/https://www.facebook.com/oddechLomi oraz https://www.facebook.com/Akademia-Nauki-Ostrowiec-106577889419709/

Zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Nauki na os. Słonecznym 14 lub w innych ustalonych lokalizacjach.

Jeśli jesteś pracodawcą, który chciałby wraz ze swoim zespołem poznać skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, możesz umówić się na takie szkolenie.

Jeśli jako dyrektor szkoły chcesz wesprzeć swoich nauczycieli lub uczniów i rodziców umiejętnością czy wiedzą na temat radzenia sobie ze stresem, sposobami na lepszą koncentrację, rozpoznawanie i bezpieczne wyrażanie emocji – zadzwoń.

Jeśli jesteś dla siebie indywidualnie zainteresowany takimi spotkaniami – wiesz gdzie szukać. Porę sesji indywidualnych ustalamy według potrzeb.

Pytania można kierować pod nr tel. 576 077 776.

Podczas wakacji stacjonarny sekretariat
Akademii Nauki jest nieczynny.
Informacje i zapisy pod tel.: 795 544 220
lub mailowo: akademiaostrowiec@gmail.com

 

Akademia Nauki Ostrowiec Świętokrzyski
os. Słoneczne 14, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
e-mail: akademiaostrowiec@gmail.com
tel.: 795 544 220
poniedziałek – piątek: 15.00 – 18.00

realizacja: dwarazy.com