O nas

Prowadzimy kursy rozwijające biegłość czytania, uczenia się oraz poczucie własnej wartości dla dzieci i młodzieży. 

Uważamy, że każde dziecko może być bardziej odprężone w szkole, jeżeli posiada pewne kluczowe kompetencje, do których należą:
 • Sprawne, biegłe czytanie: większość szkolnej nauki opiera się na czytaniu
 • Umiejętne zapamiętywanie: techniki pamięciowe, piktogramy, mapy myśli, ułatwiają uczenie się i przypominanie sobie informacji wtedy, kiedy są one potrzebne
 • Koncentracja
 • Myślenie matematyczne: umiejętność rozwiązywania problemów i biegłe rachowanie.
 • Komunikatywny angielski.

W ciągu 20 lat pracy z dziećmi zauważyliśmy, że przy odpowiednim wsparciu, każde dziecko może je rozwinąć i w efekcie uczyć się w atmosferze odprężenia i radości.

Traktujemy uczenie się całościowo, jako pewną postawę, dzięki której możemy osiągać w życiu to, co jest dla nas ważne i wartościowe. Nazywamy ją Naturalną Postawą do uczenia się.

Opiera się ona na cechach, które także rozwijamy w Akademii Nauki. Należą do nich m.in.:

 • Rozwojowość – przekonanie, że inteligencja jest zdolnością, którą można rozwijać,
 • Poczucie własnej wartości – przekonanie że już jestem wartościowym człowiekiem,
 • Optymizm pozytywne nastawienie do siebie i swoich możliwości.

Dziecko, u którego rozwinięte są te cechy, może w większym stopniu doświadczać swojej sprawczości w szkole, gdyż jest bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzy w znaczenie wysiłku.

System edukacyjny nie skupia się na rozwijaniu Naturalnej Postawy Uczenia się. Z czasem, w wyniku różnych doświadczeń dzieci zaczynają uczyć się błędnej postawy do nauki, które sprawiają, że dziecko:

 • wierzy, że nie może się zmienić (już taki jestem) – postawa stałościowa,
 • wierzy, że nie jest wartościowym człowiekiem – poczucie bezwartościowości,
 • negatywnie ocenia siebie i swoje możliwości – postawa pesymistyczna.

Konsekwencją jest unikanie wyzwań, rezygnacja z wysiłku, gdy zadanie jest trudne i wymagające, co prowadzi do stresu, zniechęcenia oraz zagubienia entuzjazmu i radości z uczenia się.

Co nas wyróżnia na tle innych placówek?

Akademia Nauki to centrum edukacyjne, gdzie prowadzimy kursy dla dzieci i młodzieży rozwijające kluczowe kompetencje, w formie fabularnych gier przygodowych. Stosujemy wiele autorskich rozwiązań i metod, takich jak:

 • Nauka Czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego,
 • Trójstopniowa Metoda Regulacji,
 • Skala Gotowości Do Uczenia się,
 • 9 Diamentowych Cech

i wiele innych, które pomagają dzieciom w nauce i odkrywaniu swoich mocnych stron. Oprócz tego, stawiamy na uczenie się pełne entuzjazmu i poznawanie świata przez eksperymentowanie, dlatego dzieci oprócz treningów wykonują na zajęciach dużo badań i doświadczeń naukowych.

Co dokładnie oferujemy dla Twojego Dziecka:

KURSY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH (2-7 lat)

Mały odkrywca

Cykl kursów dla dzieci w wieku 3, 4, 5 oraz 6 lat. Celem tych kursów jest umożliwienie dzieciom odkrywanie świata poprzez eksperymentowanie oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Teddy Eddie

Kurs dla dzieci w wieku 2-7 lat. Na tym kursie każde dziecko rozwija swój językowy talent. Jesteśmy licencjonowanym centrum metody Teddy Eddie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KURSY DLA DZIECI SZKOLNYCH (7-15 lat)

Mądre Dziecko

Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3 oraz 4. Celem jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw umiejętności uczenia się oraz rozwijanie wiary we własne możliwości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Uczeń z Charakterem

Cykl kursów dla dzieci z klasy 5 oraz 6. Tutaj dzieci uczą się biegle czytać, sprawnie i samodzielnie odrabiać lekcje i uczyć się dzięki poznanym na kursie technikom i metodom pamięciowym. Rozwijają umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Nastolatek z Klasą

Cykl kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija tutaj sprawność i biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć. Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji. Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach dzieci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Savvy Ed

Mocny kurs angielskiego dla dzieci od 8 – 11 r.ż. przygotowujący do pierwszych międzynarodowych egzaminów Cambridge.

Więcej informacji tutaj https://ostrowiec.akademianauki.pl/angielski-dla-dzieci/

English Success

Cykl kursów dla dzieci z klas 2-7. Oprócz programu szkolnego dzieci opanowują dużo bardziej zaawansowane zagadnienia językowe, świetnie się przy tym bawiąc. Uczymy je samodzielnie komunikować się w języku obcym używając go w realnych sytuacjach- to esencja sukcesu w angielskim. Programy kursów oparte są na świetnych materiałach wydawnictwa Macmillan oraz nowoczesnych i bardzo skutecznych technikach zapamiętywania i opracowania materiału językowego, między innymi mindmapping, techniki pamięciowe i ćwiczenia koncentracji. Programy wzbogacone są pracą z kamerą oraz laboratorium naukowym.

Dla klas 8 przygotowaliśmy pigułkę wiedzy i umiejętności językowych ułatwiających pomyślne zdanie egzaminu i oczywiście solidny pakiet ćwiczenia się w komunikacji.

Po naszych kursach dziecko:

 • sprawnie czyta i potrafi się uczyć,
 • ma świadomość swoich mocnych stron,
 • wie jak sobie radzić ze szkolnym stresem,
 • łatwo zapamiętuje, stosując techniki pamięciowe i mapy myśli,
 • odnajduje motywację i entuzjazm by rozwijać swoje zainteresowania i pasje,
 • uczy się współpracy w grupie i buduje postawę „poradzę sobie”,
 • lepiej się koncentruje, jest uważniejsze,
 • jeżeli ukończy program Teddy Eddie / English Success, rozwinie inteligencję językową na bardzo wysokim poziomie.

Jak wyglądają zajęcia w Akademii Nauki?

To co robimy, robimy z pasją i zaangażowaniem. Tworzymy coraz to nowocześniejsze programy i doskonalimy nasze metody pracy. Jak wyglądają zajęcia w Akademii Nauki?

Kto uczy dzieci?

Każdy z nas doświadczył tego, że bardziej lubił te lekcje w szkole, które prowadzone były przez sympatycznych, pełnych energii nauczycieli, którzy potrafili zarażać swoją pasją.

Dlatego nasz zespół, to ludzie mający pasje, talenty i bogate zainteresowania, twórczy, kreatywni, wychodzący poza schematy. Są to osoby, które uwielbiają się uczyć, rozwijać swoje możliwości i, co najważniejsze, potrafią inspirować do tego dzieci i młodzież.

 

 

Fot. Emilia Lis

Misję Akademii Nauki realizujemy nie tylko poprzez kursy i szkolenia komercyjne, ale również jesteśmy zaangażowani w programy formatu NON PROFIT, takie jak Szkoła 2020, Akademia Nauczyciela, Akademia Rodzica, Cała Polska Czyta Dzieciom, za co zostaliśmy dwukrotnie uhonorowani Statuetką Kampanii ABC XXI.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia ostrowieckiej Akademii Nauki odbywają się w centrum na osiedlu Słonecznym 14 (górny pasaż) oraz w przedszkolach, które zaprosiły nas do współpracy (Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Zielony Krokodyl oraz Niepubliczne Przedszkole Smyk).

Kilka razy do roku można nas również spotkać w wybranych szkołach podstawowych.

Jak możesz się z nami skontaktować?

Telefon komórkowy: 795 544 220

e-mail: akademiaostrowiec@gmail.com

Jak wyglądają zapisy?

Zapisy dla nowych osób realizujemy podczas DNI OTWARTYCH. Każdy rodzic może przyjść i bezpłatnie sprawdzić, jak wygląda nasze zajęcia i z nami porozmawiać. W tym roku dni otwarte odbędą się w dniach 6-7-8 oraz 13-14-15 września.

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj:https://ostrowiec.akademianauki.pl/dni-otwarte/

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami i zapewniamy, że będzie odkrywczo i ciekawe.

Akademia Nauki w Ostrowcu Św.

od chwili założenia, czyli września 2009 roku stale dba o docieranie do zasobów i możliwości człowieka. Dlatego też poza sztandarowymi programami zapraszamy również na:

 • imprezy urodzinowe dla dzieci,
 • warsztaty edukacyjne dla rodziców, dzieci oraz szkolenia nauczycieli,
 • grupy medytacyjno-rozwojowe dla dorosłych,
 • zajęcia mindfulness, oddechowe,
 • sesje indywidualne coachingu oddechem, hawajskiej pracy z ciałem Kino Mana,
 • język angielski ogólny i biznesowy.

Naszą misją jest podnoszenie jakości życia człowieka. Osiągamy to poprzez uczenie, w jaki sposób można pełniej wykorzystywać możliwości swojego umysłu, oraz poprzez ograniczenie napięć i stresów związanych z uczeniem. Propagujemy styl naturalnego uczenia się, który niesie za sobą zadowolenie i poczucie pewności siebie.

Nasze programy stworzone są zarówno dla uczniów, którzy mają problemy z ogarnięciem masy materiału szkolnego,  jak i dla tych, którym nauka nie stwarza kłopotu a są zainteresowani ułatwieniem sobie procesu uczenia się.

Programy Akademii Nauki przeznaczone są zarówno dla dzieci zdolnych, ponieważ nasze zajęcia wykraczają szeroko poza programy szkolne, jak i dla dzieci, którym proces uczenia się sprawia trudności (małe zaangażowanie, znudzenie, nieumiejętność organizowania sobie nauki, brak narzędzi do skutecznego przyswajania wiedzy, trudności w skupianiu uwagi, niska samoocena, mała wiara w swoje umiejętności, itp. ).

Nasze programy nie są przeznaczone dla dzieci wymagających opieki specjalistycznej. Szczególnie dotyczy to osób z zaburzeniami, które uniemożliwiają  im dostosowanie się do reguł panujących w grupie oraz dużej zmienności i dynamiki programu.

Programy Akademii Nauki oparte są na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się oraz na głębokim szacunku dla możliwości twórczych człowieka.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod tel. 795 544 220.

Podczas wakacji stacjonarny sekretariat
Akademii Nauki jest nieczynny.
Informacje i zapisy pod tel.: 795 544 220
lub mailowo: akademiaostrowiec@gmail.com

 

Akademia Nauki Ostrowiec Świętokrzyski
os. Słoneczne 14, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
e-mail: akademiaostrowiec@gmail.com
tel.: 795 544 220
poniedziałek – piątek: 15.00 – 18.00

realizacja: dwarazy.com